Це історія про те, як колишній військовослужбовець у травні 1945 року потрапляє до в'язниці. Саме тут він знайде нових товаришів, з якими йому доведеться протистояти фашистській «нечисті».

Втікши з ув'язнення, молоді люди ховаються в рідному селі Миколи – головного героя фільму. На тлі загальної радості перемоги хлопці з'ясовують, що в довколишніх лісах залишилися непрошені «гості» і затаєні зрадники.

Фільм Останній день війни // телеканал "Україна"
Фільм Останній день війни // телеканал "Україна"

Миколі з товаришами доведеться вступити в бій не тільки з поліцаями і недругами, а й захистити односельчан від награбованих німцями «скарбів», за якими незабаром повинні повернутися їхні власники.

Головного героя Миколу зіграв популярний актор Максим Радугін, якому заради ролі довелося радикально змінити зовнішність. Актор зізнається – це його перша військова картина, тому довелося нелегко.

Популярні новини зараз

Вкрадене дитинство: на Закарпатті підлітки знущалися над неповнолітньою дівчиною, знімаючи процес на камеру

У Пенсійному фонді пояснили, як побачити стаж, напрацьований роками: "Чому не зараховується?"

В університеті Михайла Поплавського присоромили абітурієнтку через гроші: "На більше не вистачило?"

Як створити стильну ванну кімнату без дизайнера?

Показати ще

Фільм Останній день війни // телеканал "Україна"
Фільм Останній день війни // телеканал "Україна"

«Почнемо з того, що це мій перший військовий проект, тож для мене це перший досвід, великий досвід! Ознайомившись зі сценарієм, я відразу побачив, як все буде. Але було одне «АЛЕ» – останні вісімнадцять проектів, де я з довгим волоссям і бородою. Але ось я постригся і вийшло добре – такий собі воїн», – зізнався Максим Радугін.

Одного з товаришів Миколи – крадія Малюту зіграв український актор Олександр Мельник. У артиста за плечима чимало робіт, але у військовій драмі він знявся вперше. Олександр зізнається – працюючи над роллю, відчував велику відповідальність перед глядачами, адже довелося перевтілитися не лише характером, але і зануритися в той нелегкий час.

Фільм Останній день війни // телеканал "Україна"
Фільм Останній день війни // телеканал "Україна"

«На душі стає важкувато, тому що ми пірнаємо в той час, коли наші бабусі та дідусі голодували і з однією трьохлінійкою і з трьома патронами бігли битися – захищати батьківщину. Це велика відповідальність! Та й фізично важко – нам довелося бігати, стрибати, битися з німцями, плавати в крижаній воді, стріляти, я ось, навіть в обриві висів – рятував товариша. Але найбільше налякав випадок, коли Максиму Радугіну довелося виконувати каскадерські трюки – він чіплявся за рухому полуторку», – поділився актор Олександр Мельник.

Непроста роль дісталася відомій українській акторці Любові Тищенко, яка зізналася, що заради своєї героїні була готова на будь-які перевтілення. Зірка телеекранів заінтригувала – новим амплуа здивує всіх шанувальників, адже в цьому персонажі вона змогла не тільки розкритися, а й продемонструвати свої лінгвістичні здібності.

Фільм Останній день війни // телеканал "Україна"
Фільм Останній день війни // телеканал "Україна"

«Моя героїня – пристрасна, цілеспрямована і абсолютно ідейна дівчина. Яка йде напролом, до своїх цілей, і це людина, персонаж, який не зупиниться ні перед чим, ні перед ким. Вона буде рвати, метати, спалювати, – розповіла Любов Тищенко. – Мені потрібно було опанувати певну мову, і з нею переконливо існувати, навіть не просто існувати, а грати – взаємодіяти з партнерами в кадрі. Але я вперта дівчинка, як і моя героїня в цьому серіалі – роблю все можливе, щоб хоча б зобразити, що це моя мова».

Зйомки воєнної драми проходили в Києві і Київській області. Військовий реквізит творцям серіалу довго шукати не довелося, а от військову форму – шили спеціально. Сцени бою режисерові Віталію Ващенко допомагали відновити спеціальні реконструктори подій, піротехніки і каскадери – тому глядачі каналу «Україна» стануть свідками справжніх бойових дій кінця війни. А масштабності зйомки оператору-постановнику Матвію Шульгіну вдалося досягти за допомогою використання квадракоптера.

Персонажів у фільмі виконали актори Олексій Дмитрієв, Борис Книженко, Борис Смолкін, Ольга Венікова, Дмитро Мухін, Леся Самаєва, Станіслав Скакун та багато інших.

Продюсери – Ірина Черняк, Вікторія Корогод, Віктор Приходько, Артем Приходько. Виробництвом фільму на замовлення каналу «Україна» займалася студія PRO TV.