Манга "Бойовий шрам – Шинобі" (Battle Scar – Shinobi), яка розповідає про події війни в Україні, стала номінантом на Культурну премію імені Тедзукі Осаму – одну з найпрестижніших нагород для творців манги в Японії.

Автор твору – японець Кобаяші Нікі, для якого це дебютна робота, розповідають у Asahi.

Сюжет манги ґрунтується на реальній історії українського військового з позивним "Шинобі", який був добровольцем батальйону "Азов" – Богдана, відомого під позивним "Дід Шинобі". Цей військовий шлях та історія людей, чиї подвиги не можна забути, автор сподівається залишаться в серцях читачів.

З моменту виходу в 2024 році манга вже завоювала популярність у різних країнах і перекладена кількома мовами, включаючи англійську, українську та російську. Це визнання на міжнародній арені лише наголосило на значущості твору.

Популярні новини зараз
Збито 5 з 37 ракет: експерт пояснив, чому ворожі атаки досягають цілі Платити доведеться всім: в Україні готують додатковий податок Гороскоп на сьогодні 21 жовтня: фінанси тельців, успіх левів та спілкування стрільців Вже не вийде обміняти: які долари не приймуть банки та обмінники
Показати ще

Премія Тедзукі Осаму, заснована у 1997 році, носить ім'я легендарного мангака та є аналогом "Оскара" у світі манги. Лауреат отримає грошовий приз та статуетку у вигляді персонажа Атома, створеного Тедзукою.

Манга з "Дідом Шинобі" / фото: Asahi
Манга з "Дідом Шинобі" / фото: Asahi

Манга з "Дідом Шинобі" / фото: Asahi
Манга з "Дідом Шинобі" / фото: Asahi

Остаточні результати будуть оголошені 5 червня 2025 року у Токіо. Купити та прочитати мангу японською та англійською мовами можна на Amazon.

Нагадаємо, в Японії чиновник після дев'яти келихів пива забув у поїзді секретні дані про 187 наркоторговців

Раніше ми писали про те, що 2 українці влаштували фурор на турнірі по сумо: досягли кращого результату за всю історію

Крім того, Sony представила технологію Grid Scent, яка дозволить "понюхати" аніме‐дівчаток в іграх