Україна все більше привертає до себе увагу інших країн. Як не сумно це визнавати, але причина у війні, яку розпочала росія на чолі с диктатором путіним.

Так чи інашке, але навіть у найменших українців з'являються можливості для того, щоб їх помітили. Тепер це вдалося 8-річній Соломії.

25 днів маленька Соломія разом з мамою та ще трьома сотнями людей провела в полоні в темному підвалі школи в селі Ягідне, що на Чернігівщині. Жахливі подробиці того ув’язнення облетіли весь світ – людей майже не годували, не випускали на вулицю, вони непритомніли від нестачі кисню і спали поруч із померлими. Щоб розрадити полонених дітей, батьки дозволили їм розмалювати стіни підвалу.

Директорка "Фонду Маша" Таня Мура, Ярослава та Соломія
Директорка "Фонду Маша" Таня Мура, Ярослава та Соломія

"Спочатку діти малювали по стіні звичайними ручками, – згадує мама 8-річної Соломії Ярослава. – А коли я знайшла в підвалі гуаш – то в малих почалося справжнє свято. Моя дитина малювала на стіні монстрів. Так вона позбавлялася свої жахіть. А монстри, що нас оточували, ставали менш страшними. Точно знаю, що це допомогло їй пережити полон. І нам всім також – бо ми, дорослі, дивилися на ці малюнки і розуміли: маємо триматися заради дітей."

Популярні новини зараз
Гороскоп на сьогодні, 17 травня: труднощі близнюків та емоції раків ТЦК запросить "на побачення": чим ризикують українці із застарілою військовою спеціальністю Пільги на комуналку призначатимуть за новими правилами: що потрібно знати українцям ПриватБанк спростить життя пенсіонерів: тепер процес буде значно швидшим
Показати ще

Малюнки Соломійки зі стіни в підвалі стали обкладинкою пісні під символічною назвою Freedom. Це результат українсько-британської колаборації гурту EPOLETS та Люка Прітчарда з гурту The Kooks.

Малюнки Соломії
Малюнки Соломії

"Ця пісня – спроба вкотре пояснити світу за межами України, яку трагедію переживає зараз наша держава і кожен з українців окремо, – каже фронтмен гурту EPOLETS Павло Варениця. – Вона про людей, що втратили свої дома, втратили рідних, втратили спокій. Але не втратили віру в перемогу і майбутнє. Ця пісня про всіх нас, хто зараз втратив землю під ногами, але не втратив себе і вірить, що ми відбудуємо наш дім!"

До речі, саме Павло знайшов авторку малюнку з підвалу і її маму і зв’язався з "Фондом Маша", щоб допомогти їм. Так Ярослава і Соломія потрапили до програми "Незламна мама" – спеціально розробленого курсу реабілітації жінок та дітей, що постраждали від війни.